Надзвичайна ситуація на ПрАТ «Ензим». Доповнено Надрукувати Надіслати електронною поштою

19-03-2015

         При обстеженні місця події - на території ПрАТ «Компанія Ензим», де під час ремонтно-монтажних робіт відбувся вибух резервуару із залишками аміачної води, спеціалістами Держекоінспекції встановлено, що залишки аміачної води з резервуара потрапили на грунт загальною площею 25м2 . Під час ліквідації наслідків аварії представниками ДСНС м.Львова місце вибуху та залишки резервуара були политі водою із пожежних гідрантів, яка самопливом за допомогою трапів потрапляла у систему побутової каналізації та систему зливової внутрішньо майданчикової каналізації. Відведення побутових каналізаційних стоків із трапів здійснюється на локальні очисні споруди ПрАТ «Компанія Ензим». Із системи зливової внутрішньо майданчикової каналізації  стічні води через випуск №1 потрапляють у колектор міської дощової каналізації м. Львова з подальшим скидом у р. Маруньку за територією підприємства.

        Спеціалістами відділу інструментально-лабораторного контролю відібрані проби води та ґрунту. За результати проведених досліджень проб вод  виявлено перевищення норм ГДК по амонію (в перерахунку на азот амонійний), а саме:

- контрольний колодязь №2, випуск №1 - зворотна вода у місці скиду внутрішньо майданчикової каналізації у колектор міської дощової каналізації (протокол вимірювань №55 від 19.03.2015р.) – перевищення норм ГДК у 6823,1 рази, згідно дозволу на спецводокористування, активна реакція рН становить 12,07 (сильно лужне);

- колектор міської дощової каналізації з додаванням вод з території підприємства з подальшим  скидом в р.Марунька (протокол вимірювань №56 від 19.03.2015р.) – перевищення норм ГДК у 1004,3 рази, згідно культурно-побутових норм, активна реакція рН становить 10,7 (сильно лужне).

        В скиді стічних вод з очисних споруд в систему міської каналізації м.Львова через напірний колектор (протокол вимірювань №54 від 19.03.2015р.)  перевищень норм ГДК не виявлено, згідно тимчасового ліміту № 2188 від 27.01.2015р. на скид забруднюючих речовин в систему міської каналізації.

 
< Попередня   Наступна >