У водозабір «Ріпне» потрапила нафтовмісна суміш Надрукувати Надіслати електронною поштою

04-01-2018

         Працівниками Держекоінспекції у Львівській області здійснено виїзд на територію Попелівської сільської ради Дрогобицького району, де у лісовому масиві  виявлено витікання на денну поверхню нафтовмісної суміші з покинутих шурфів-колодязів. Дана суміш потрапила в безіменний потічок, який є притокою р. Тисмениця.

Слід зазначити, що нижче по течії від місця впадіння потічка в р. Тисмениця наявний  поверхневий водозабір «Ріпне», з якого здійснюється водопостачання м. Борислав. У зв`язку з екологічною небезпекою подача води у м. Борислав з водозабору «Ріпне» припинена. Для збору нафти на потічку та р. Тисмениця встановлено бонові загородження. Держекоінспекцією для виявлення ймовірного забруднення відібрано проби води із р. Тисмениця.

           Найдоцільнішими заходами щодо попередження попадання нафтовмісної суміші в поверхневий водний  об`єкт та водозабір «Ріпне» є:

          - проведення санації покинутих шурфів-колодязів;

          - у випадку подальшого попадання нафтовмісної суміші в безіменний потік, місце впадіння потічка у р. Тисмениця перенести нижче по течії за водозабором «Ріпне».
 
< Попередня   Наступна >