Відбулося чергове засідання комісії з питань ТЕБ і НС Надрукувати Надіслати електронною поштою
06-02-2018

        Сьогодні, 06 лютого 2018 року в приміщенні Львівської облдержадміністрації відбулося чергове засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій за участю начальника Держекоінспекції М. Маланича, директора Департаменту екології та природних ресурсів ЛОДА Р. Гречаник та ін. щодо ситуації на полігоні твердих побутових відходів ЛКП “Збиранка”.

         За підсумками обстеження дамби на основному відстійнику інфільтратів робочою групою зроблено висновок, що стан дамби у Грибовичах не відповідає будівельним нормам.

        Микола Маланич доповів про те, що представники міської ради заявили по витрачені 12 мільйонів гривень на будівництво дамби, а доцільність витрачання коштів і якість виконання робіт пообіцяли перевірити. «Основною метою засідань комісії ТЕБ і НС є встановлення дамби, яка б відповідала усім будівельним нормам, тобто вона б втримала інфільтрати у випадку їх накопичення понад норму і якщо дамба зроблена неякісно і відбудеться її прорив - матимемо екологічну катастрофу, в першу чергу забруднення поверхневих вод», - зазначив начальник Інспекції.

        «На попередньому засіданні ТЕБ і НС прийняли рішення про створення робочої групи для обстеження дамби і фільтратів-накопичувачів Львівського комунального підприємства «Збиранка». Відповідно, робоча група комісійно обстежила 2 та 5 лютого територію сміттєзвалища. У склад комісії входили представники Львівської ОДА, Департаменту Держархбудінспекції, органів місцевого самоврядування, комунального підприємства «Збиранка», Державної екологічної інспекції у Львівській області. На сьогоднішній день стан існуючої дамби, швидше всього, не відповідає існуючим будівельним нормам», - зазначив директор департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОДА Руслан Гречаник.

        Окрім того, він також додав, що чітко спостерігається відшаровування кромки дамби, тріщини, просочування інфільтрату. Також Руслан Гречаник наголосив, що дамба збудована без спеціальних технічних матеріалів.

        Відтак, складений акт підписали усі представники  робочої групи і передали в обласну комісію з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

 
< Попередня   Наступна >