Державна політика у сфері поводження з відходами Надрукувати Надіслати електронною поштою

        27-02-2018

        Поводження з відходами – поняття, яке об'єднує цілу низку певних комплексних дій: запобігання утворенню відходів; їхнє збирання, перевезення, сортування, зберігання, оброблення, перероблення, утилізацію, видалення, знешкодження і захоронення; контроль за цими операціями та нагляд за місцями видалення.
        Ще у 2012 році до Закону України «Про відходи» внесли зміни, які визначили перелік заходів щодо обмеження та запобігання негативному впливу відходів.

       З 1 січня 2018 року в Україні забороняється захоронення неперероблених (необроблених) побутових відходів з метою запобігання негативному впливу відходів на довкілля та здоров'я людини. Роздільний збір корисних компонентів цих відходів належить до повноважень місцевих держадміністрацій у сфері поводження з відходами та органів місцевого самоврядування.

        Один з основних напрямів державної політики у цій сфері – створення умов для роздільного збору побутових відходів, зокрема запровадження соціально-економічних механізмів, які повинні мотивувати тих, хто утворює відходи, забезпечити їхнє роздільне збирання.

        Слід зазначити, що зобов'язання щодо сортування відходів в повному обсязі не виконують ані громадянами, ані суб’єктами господарської діяльності у сфері поводження з відходами.

         Зараз важливо створити інтегровану систему поводження з відходами. Вона повинна здійснюватися на засадах міжмуніципального співробітництва. А це передбачає об'єднання зусиль органів місцевого самоврядування для створення належної системи об'єктів поводження зі сміттям: сміттєперевантажувальних станцій, сміттєсортувальних ліній, сміттєпереробних заводів, об’єктів з оброблення, перероблення і видалення відходів, регіональних полігонів тощо. Звісно, при цьому слід враховувати принципи значної економії та географічної доцільності.

        Закон України "Про житлово-комунальні послуги" (який вступить у дію 10 червня 2018) передбачає наступне: при встановленні тарифу на послугу з поводження з побутовими відходами не враховується вартість операцій з поводження з роздільно зібраними (відсортованими) корисними компонентами цих відходів. Це означає, що українцям буде економічно вигідніше сортувати сміття, водночас буде запроваджено стимулюючий механізм залучення населення до збирання і заготівлі окремих видів відходів як вторинної сировини.

 
< Попередня   Наступна >