Допоможемо лелекам пережити негоду Надрукувати Надіслати електронною поштою

20-03-2018

        Лелек, що цими днями повертаються з вирію, Україна зустріла снігопадами і морозами.

        За інформацією активістів, близько 100 лелек осіли в смт. Добротвір на золовідвалі, ще 40 птахів – на території сміттєзвалища в м. Рава-Руська. Підгодівлю пернатих у Добротворі організувала громада, долучилися Інспекція та ТМіР «Крижень», а створенням умов для лелек у Рава-Руській координує голова міста за участі ДП «Рава-Руський лісгосп».

        

         Державна екологічна інспекція у Львівській області закликає громадян не бути байдужими та допомогти птахам пережити негоду.

 Image

        Корисними будуть поради Екологічного клубу «Край», який рекомендує як діяти у такій ситуації:

1. Організуйтеся із знайомими у невелику групу і зробіть розвідку, чи немає поблизу вашого населеного пункту лелек.

2. Якщо ви знайдете птахів, то вам потрібно буде оперативно діяти. Окрім того, повідомте про місце розміщення птахів представників органів місцевого самоврядування, вчителів місцевої школи або керівників громадської природоохоронної організації, просто небайдужих людей. Інформуйте інших людей про умови рятування лелек та кличте їх на допомогу.

3. Не лякайте птахів, не підходьте до них занадто близько. Кожен наступний їх політ, здіймання в небо – це витрата енергії, а це дуже небезпечно для їх життя саме зараз, бо вони виснажені не лише перельотом, але і тижневою холодною, голодною і сніжною погодою.

4. На відстані 10-15 м до місця розташування птахів очистіть невелику ділянку від снігу: саме там зможуть врятуватися птахи. Потрібно викласти на підготовлені місця сіно, солому, сухі багаторічні трави, хмиз, дрібні гілки, кукурудзянку тощо. Сюди потрібно приносити птахам їсти.

5. Ідеальна їжа для лелек – жива прісноводна риба або відігріта морожена риба, миші, жаби, або інше м'ясо. Окрім того, лелеки можуть їсти усе, що їдять домашні свійські птахи: зерно, хліб, варену картоплю та ін.

6. Небезпечно, коли до місця їх розташування добиратимуться собаки (!).

7. Якщо птахи зовсім ослаблені (тобто такі, які не реагують на рухи людей), то їх потрібно забрати, відігріти і тимчасово розмістити в хлівах або інших господарських будівлях разом із домашніми тваринами.
 
< Попередня   Наступна >