Інспекція спільно із рятувальниками провели прес-конференцію Надрукувати Надіслати електронною поштою

27-04-2018

        Сьогодні, 27 квітня 2018 року, в приміщенні Головного управління ДСНС України у Львівській області відбулася прес-конференція на тему: «Проблеми пожеж, які виникають внаслідок випалювання сухої рослинності». Спікерами заходу стали начальник Державної екологічної інспекції у Львівській області Микола Маланич та заступник начальника ГУ ДСНС України у Львівській області із запобігання надзвичайним ситуаціям Юрій Кагітін.  

         У своїй доповіді Микола Маланич зазначив: «Ми розробили законопроект, у якому передбачено підняття штрафів від 30 % до 50%. Саме тоді ми зможемо не лише проводити роз’яснювальну роботу, але й мати серйозний каральний механізм. Особа-власник буде відповідати за свою ділянку. На разі очікуємо на погодження цього проекту».

        Юрій Кагітін  зазначив, що станом на сьогодні, на території Львівської області виникло уже 247 пожеж сухої трави на загальній площі близько 80 га, внаслідок яких знищено 8 будівель, травмовано 1 людину та 1 людина загинула.

        Рятувальник зазначив, що для гасіння пожеж  в екосистемах залучали майже 2 тисячі рятувальників, 463 одиниці техніки та затрачено 15 т пального. Випалювання сухої рослинності людьми також призвело до 2 лісових пожеж. Одна з них виникла у с. Полтва Буського району на території Куткірського лісництва, внаслідок якої було знищено лісові культури на площі близько 5 га.

        Ще однією важливою проблемою є те, що спалювання сміття і сухостою призводить до загорання торфу в місцях його покладів. На території Львівської області уже зафіксовано 12 таких пожеж. Ліквідація цих пожеж є особливо складним процесом, оскільки вони розповсюджуються на значні площі, під час гасіння виявляються нові осередки горіння, торф прогорає до 2 м в глибину його залягання. Тому гасіння торф’яних пожеж може тривати й кілька днів.

        Аби запобігти пожежам в екосистемах Державною екологічною інспекцією у Львівській області спільно із Головним управлінням проводяться ряд превентивних заходів. Зокрема, організовано інформування населення щодо дотримання правил пожежної безпеки у лісових масивах, торфополях і місцях масового відпочинку громадян. Ініційовано звернення до церковних громад про необхідність проведення роз’яснювальної роботи серед вірян щодо дотримання правил пожежної безпеки у пожежонебезпечний період.

        Крім цього, ініційовано проведення районних (міських) комісій з питань ТЕБ і НС із залученням до них голів сільських, селищних рад та об’єднаних територіальних громад, на яких розглядаються питання щодо проведення відповідних профілактичних заходів щодо виникнення лісових, торф’яних пожеж та горіння сухої трави.

        Спікери також зазначили, що проводиться спільна робота по проведенню  спільних рейдів, з метою запобігання виникненню пожеж в екосистемах та їх своєчасного виявлення.

Image

 Image

 
< Попередня   Наступна >