Львівська облрада ініціюватиме скасування мораторію на перевірки Надрукувати Надіслати електронною поштою

27-06-2018

        Львівська обласна рада на черговій сесії прийняла рішення звернутися до Голови Верховної Ради України та Прем’єр-міністра України з проханням переглянути питання мораторію на проведення органами державного нагляду (контролю) планових заходів із здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності.

         З такою ініціативою до постійної комісії з питань екології, природних ресурсів та рекреації Львівської облради звернулася Держекоінспекція у Львівській області з огляду на ситуацію, що склалася внаслідок введених законодавцем обмежень на проведення планових перевірок, зокрема, в частині контролю за дотриманням вимог природоохоронного законодавства.

        У зверненні  наведено в приклад ситуацію, що склалася впродовж періоду мораторію від серпня 2014 року до червня 2015 року (включно), коли фактична безконтрольність використання природних ресурсів дозволила суб’єктам підприємницької діяльності безкарно порушувати вимоги природоохоронного законодавства. Встановлені законодавцем обмеження унеможливили проведення перевірок суб’єктів господарювання на предмет виконання ними умов дозвільних документів. У зв’язку з відсутністю контролю, суб’єкти господарювання часто перевищували такі умови, що безперечно негативно вплинуло на стан природних ресурсів та призводить до їх виснаження.

        Як показали результати  перевірок, проведених після закінчення терміну дії мораторію, ряд підприємств, користуючись відсутністю державного контролю в час дії мораторію, грубо порушували вимоги природоохоронного законодавства, чим заподіяли державі значних збитків.

        З метою забезпечення дієвого контролю за використанням природних ресурсів, який не дозволить уникнути відповідальності за порушення вимог природоохоронного законодавства, запропоновано ініціювати питання щодо внесення змін до Переліку органів державного нагляду (контролю), на які не поширюється дія Закону України «Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) сфері у господарської діяльності», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 18.12.2017р. №1104, надавши повноваження Держекоінспекції та її територіальним органам проводити планові перевірки всіх суб’єктів господарювання, без виключення.

 
< Попередня   Наступна >