Мешканців с. Лагодів турбує ситуація стосовно облаштування кар’єру Надрукувати Надіслати електронною поштою

04-07-2018

       Вчора, 03 липня 2018 року начальник Інспекції Микола Маланич провів особистий прийом мешканців с. Лагодів, Перемишлянського району Львівської області.

        За словами представників громади ПП «Перемишляни Автошляхбуд» має намір облаштувати кар’єр та отримати спеціальний дозвіл на видобування піску в околицях с. Лагодів, що загрожує зникненню вод у сільських криницях і водоймах, знищенню археологічних пам’яток та рідкісних представників флори і фауни, занесених до Червоної книги України.

        Слід зазначити, що на адресу Інспекції неодноразово надходили звернення стосовно вищезазначеного питання. В рамках їх розгляду держінспекторами з’ясовано, що рішенням Лагодівської сільської ради ПП «Перемишляни Автошляхбуд» було відмовлено у наданні попереднього погодження на проведення геологорозвідувальних робіт в урочищі «За ялиною».

        При виїзді на місцевість встановлено, що вищевказана територія не використовується для проведення геологорозвідувальних робіт.

        Стосовно можливого негативного впливу на підземні джерела водопостачання інформуємо, що чинним законодавством передбачено порядок надання спеціальних дозволів на користування надрами. Роботи, пов’язані із видобування корисних копалин (під розробку піщаних кар’єрів) здійснюються в тому числі згідно проекту розробки та рекультивації родовища корисних копалин, в якому будуть передбачені заходи щодо охорони навколишнього природного середовища та запобігання негативному впливу на природні ресурси.

        Крім цього, Закон України «Про оцінку впливу на довкілля» встановлює правові та організаційні засади оцінки впливу на довкілля, спрямованої на запобігання шкоди довкіллю, забезпечення екологічної безпеки, охорони довкілля, раціонального використання і відтворення природних ресурсів, у процесі прийняття рішень про провадження господарської діяльності, яка може мати значний вплив на довкілля, з урахуванням державних, громадських та приватних інтересів.

 
< Попередня   Наступна >