У Новоград-Волинському створено Басейнову раду річки Прип’ять Надрукувати Надіслати електронною поштою

26-10-2018

        26 жовтня 2018 року начальник Державної екологічної інспекції у Львівськй області Микола Маланич став учасником засідання із створення Басейнової ради річки Прип’ять, що відбулося у місті Новоград-Волинський на Житомирщині.
Image 

        На засіданні обговорено такі питання:
1. Формування складу басейнової ради річки Прип’ять.
2. Розгляд проекту Положення про басейнову раду річки Прип’ять.
3. Обрання голови басейнової ради та його заступника.
4. Розгляду проекту Положення про секретаріат басейнової ради річки Прип’ять та його структури.
5. Утворення секретаріату басейнової ради та обрання виконавчого секретаря.

         Басейнова рада Прип’яті - консультативно-дорадчий орган, створення якого має на меті узгодження шляхів вирішення екологічних проблем всього басейну річки, а не окремих її частин. Басейнова рада діє на території Житомирської, Волинської, Рівненської, Хмельницької, Тернопільської, Київської та Львівської областей.

        Правою притокою річки Прип’ять – річка Стир, яка бере свій початок на поблизу с. Дуб’я Бродівського району та протікає територією Радехівського і Золочівського району Львівської області.

        Річка Прип’ять є північною транскордонною річкою України, і її проблемні питання спільно вирішуються українськими та білоруськими водниками. Сусідньою Республікою Білорусь у червні поточного року також утворено басейнову раду, основною метою діяльності якої є проведення консультацій та підготовка рекомендацій для прийняття управлінських рішень, що стосуються басейну Прип’яті. І ці напрацювання мають враховуватися при розробці планів управління річковим басейном.

       Отже, найближчим часом українська та білоруська басейнові ради будуть спільно напрацьовувати шляхи досягнення доброго стану вод річки Прип’ять.
Image 
 
< Попередня   Наступна >