У передноворічний період посилюється держконтроль щодо заготівлі та реалізації ялинок Надрукувати Надіслати електронною поштою

05-12-2018

        Вчора, 04 грудня начальник відділу державного екологічного нагляду (контролю) природно-заповідного фонду, лісів та рослинного світу Інспекції Богдан Катюбін взяв участь у міжвідомчій виробничій нараді, яка відбулася в приміщенні Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства.

        В ході наради обговорено підготовку до проведення ялинкової кампанії у передноворічний період 2019 року, зокрема про посилення заходів контролю під час заготівлі та реалізації хвойних насаджень.

        Слід зазначити, що з метою зменшення незаконних зрізок та реалізації хвойних насаджень черговий рік протягом грудня-січня Інспекцією буде проводитися операція «Новорічна ялинка». Рейдові групи у складі державних інспекторів спільно із громадськими інспекторами з охорони довкілля, працівниками Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства та  головного управління Національної поліції у Львівській області здійснюватимуть патрулювання у лісових угіддях та на шляхах реалізації. Представники рейдових груп проводитимуть перевірку документів на право придбання та реалізації новорічних ялинок, а саме товарно-транспортні накладні встановленого зразка з відповідними відмітками відвантажувача, виданої лісогосподарськими підприємствами.

        Нагадуємо, що згідно ст. 65 Кодексу України про адміністративні правопорушення сума штрафу за незаконну зрізку шпилькових дерев становить від 5 до 10 неоподаткованих мінімумів для громадян і від 7 до 12 – для посадових осіб. Крім цього, в залежності від діаметру стовбура дерева одночасно нараховуються і збитки.

        Держекоінспекція закликає зберегти хвойні насадження, замінивши їх довговічними штучними ялинками. Однак, для людей, які не уявляють свят без лісової «красуні» пропонуємо придбати її у лісогосподарських підприємствах із спеціальними номером та штрих-кодом.

 
< Попередня   Наступна >