Парламент має намір врегулювати поводження із речовинами, які впливають на озоновий шар і зміну клім Надрукувати Надіслати електронною поштою

01-03-2019

        Верховна Рада підтримала за основу законопроект про озоноруйнівні речовини та фторовані парникові гази № 9082. За документ проголосували 240 народних депутатів.

        Законопроект покликаний врегулювати існуючий ринок імпортованих озоноруйнівних речовин та налагодити державний облік і контроль за їх обігом. Йдеться здебільшого про спінювачі, розчинники та охолоджувачі у виробництві будівельних матеріалів, оборонній промисловості, секторах цивільної та промислової авіації, медичних та залізничних об’єктах, автомобільній промисловості тощо.

        "Всі озоноруйнівні речовини Україна імпортує, оскільки їх виробництво у державі відсутнє, проте подальше зменшення використання цих речовин у процесі виробництва обладнання та інших товарів жодним чином не позначиться на якості життя українців. Більшість країн світу вже давно зменшують використанням озоноруйнівних речовин і, як свідчать дослідження, за останні 30 років це позитивно відобразилося на стані озонового шару", - цитує міністра екології Остапа Семерака прес-служба профільного міністерства.

        Законопроект передбачає створення Єдиного реєстру імпортерів озоноруйнівних речовин та обов’язкове маркування всіх товарів, які містять такі речовини, під час ввезення чи транзиту їх територією України.

        Порушення правил недопущення витоків та викидів озоноруйнівних речовин та фторованих парникових газів може стати причиною для штрафів від 1700 до 3400 грн для посадовців.

Джерело: https://ua.112.ua/

 

 
< Попередня   Наступна >