На Львівщині створено дендрологічні парки «В’язівський» та «Під Гараєм» Надрукувати Надіслати електронною поштою

14-03-2019

        12 березня 2019 року депутатський корпус підтримав ініціативу ДП «Жовківське лісове господарство» щодо створення дендрологічних парків місцевого значення «В’язівський» та «Під Гараєм». Слід зазначити, що клопотання та розробку проектів створення таких об’єктів природно-заповідного фонду було погоджено Департаментом екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації.

Image 

        Дендрологічні парки місцевого значення розташовані на території ДП «Жовківське лісове господарство»:

            - «В’язівський» - кв. 10 вид. 19 В’язівського лісництва орієнтовною площею 1,. га;
            - «Під Гараєм» - кв. 76 вид. 5 В’язівського лісництва орієнтовною площею 2,1. га.
        Варто зазначити, що дендрологічні парки місцевого значення «В’язівський» та «Під Гараєм» створено з метою збереження і вивчення у спеціально створених умовах різноманітних видів дерев і чагарників та їх композицій для найбільш ефективного наукового, культурного, рекреаційного та іншого використання.             Дендрологічні парки місцевого значення «В’язівський» та «Під Гараєм» розміщені на межі природних областей Розточчя та заболоченої рівнини Малого Полісся, поруч з якою проходить Головний європейський вододіл. При проведенні інвентариризаційних досліджень виявлено, що на території проектованого дендрологічного парку «В’язівський» зростає близько 167 видів деревних рослин (природний ареал поширення Карпати, Середня і Північна Америка, Центральна та Південна Японія), а місцевість дендрологічного парку «Під Гараєм» налічує близько 93 видів (природний ареал поширення Карпати, Північна Америка, Китай, Південна Європа).

        Збереження біорізноманіття аборигенних та інтродукованих видів дерев і кущів, охорони рідкісних видів місцевої флори, а також обмеження антропогенного навантаження на природні комплекси забезпечить підтримання екологічного балансу Жовківщини та Львівської області.

 
< Попередня   Наступна >