Зубра із НПП «Сколівські Бескиди» переселено в нову домівку Надрукувати Надіслати електронною поштою

18-03-2019

        У п'ятницю, 15 березня 2019 року працівниками Інспекції проведено заходи державного контролю за дотриманням вимог передбачених Дозволом на добування тварин занесених до Червоної книги України від 29.01.2019 року, виданим Міністерством екології та природних ресурсів України для відлову одного із трьох самців зубра на території Національного природного парку «Сколівські Бескиди». 

 Image

        Зазначений захід був вимушеним та проведений з огляду на численні скарги жителів с. Майдан Дрогобицького району, яким протягом тривалого періоду три зубри самці (вагою більше 600кг), які фактично проживали в межах населеного пункту завдавали значної шкоди сільському господарству та домоволодінням. Всі інші заходи, що вживалися працівниками НПП «Сколівські Бескиди» до цього часу щодо безпеки проживання жителів були безрезультативними, тварини продовжувють перебувати в селі та на його околицях.
 Image
        Слід зазначити, що даний захід проведено з метою переселення та  утримання зубра у напіввільних умовах для отримання потомства. Дозволом передбачено в подальшому випуск 2-х річного молодняка у місця перебування місцевої субпопуляції зубра на території Баниліського лісництва Державного підприємства «Стороженецький ЛГ» Чернівецької області, куди його було успішно транспортовано у супроводі працівників ветмедицини.
 Image

        На черзі переселення ще двох зубрів до Державної резиденції «Залісся» для покращення репродуктивності місцевої популяції зубрів.

 
< Попередня   Наступна >