УВАГА! З 1 квітня розпочинається операція «Нерест» Надрукувати Надіслати електронною поштою

26-03-2019

        З настанням весни наступає важливий період для відновлення водних живих ресурсів (запасів риби та інших водних біоресурсів). З метою охорони в період їх відтворення на території водних об'єктів України, зокрема на території Львівської області щорічно встановлюється весняно-літня заборона на лов водних біоресурсів - операція «Нерест», яка  триває з 1 квітня до 10 червня. Слід зазначити, що терміни періоду заборони можуть бути змінені у випадку певних чинників, що впливають на розмноження риби.

Image 

        Відповідно до Правил любительського лову риби на період нересту всім громадянам дозволяється вилов риби однією поплавковою або донною вудкою з одним гачком та спінінгом тільки з берега на спеціально визначених ділянках. Місця, де можна і де заборонено рибалити і чіткі дати заборони на риболовлю на конкретній водоймі визначені наказом № 09 від 13.03.2019 року Управлінням державного агентства рибного господарства у Львівській області  (Львівський  рибоохоронний патруль).  http://darg.gov.ua/files/11/03_16_nerest_lviv.pdf.
 Image

        Крім цього, в період нересту заборонено проведення у рибогосподарських водних об'єктах та в прибережних захисних смугах днопоглиблювальні, вибухові та інші види робіт, добування піщано-гравійні суміші, трелювання лісу, розчищення русел річок, берегоукріплення, проведення змагань зі спортивного рибальства,  підводне полювання, пересування плавучих засобів (човнів), крім суден спеціально уповноважених органів та державних органів, що здійснюють охорону водних біоресурсів і у випадку надзвичайної потреби.

        За порушення Правил рибальства в період нересту передбачено покарання від адміністративних штрафів до кримінальної відповідальності. Відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення, за незначне порушення правил рибальства передбачено попередження або накладення штрафу на громадян від 34 до 170 грн, на посадових осіб від 170 до 510 грн; за грубе порушення правил рибальства (наприклад, рибальство із застосуванням вогнепальної зброї, електроструму, вибухових або отруйних речовин, інших заборонених знарядь лову, промислових знарядь лову особами, які не мають дозволу на промисел і т.д.) передбачений штраф 340-680 грн з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення, на посадових осіб 510-850 грн з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення. Залежно від ступеня завданих збитків, за грубі порушення передбачена також кримінальна відповідальність - штраф 3400 - 6800 грн або позбавлення волі на строк до 3 років з конфіскацією знарядь і засобів лову та незаконно добутих водних біоресурсів.           

        За незаконний вилов правопорушнику окрім штрафу нараховується сума компенсації за нанесенні збитки за кожну виловлену рибу, незалежно від її розміру і ваги. Так, згідно Постанови Кабінету Міністрів України № 1209 від 21.11.2011 року встановлено суми в грн: судак - 510, сом - 425, щука - 340, короп - 306, білий амур, товстолобик - 255, плоскирка, синець - 85, карась, окунь і верховодка - 17, лящ - 170, линь - 119 грн, краснопірка - 68 грн, подуст - 34 грн.

        Державна екологічна інспекція у Львівській області закликає всіх громадян дотримуватись Правил рибальства та бути відповідальними,  не шкодити природному процесові відтворення риби та бути пильними до порушників режиму даної заборони.
 
< Попередня   Наступна >