На Львівщині створено масштабний заповідний об’єкт - НПП “Бойківщина” Надрукувати Надіслати електронною поштою

12-04-2019

         Вчора, 11 квітня, національний природний парк “Бойківщина” указом президента Петра Порошенка успішно отримав офіційний статус.
        Новий парк знаходиться в Турківському районі на території 12240 гектара. До національного природного парку «Бойківщина» увійшли землі ДП «Боринське лісове господарство», ДП «Турківське лісове господарство» ЛОУЛМГ та Турківського ЛГП ДЛГП «Галсільліс». 

Image 

        Парк створений з метою збереження у природному стані типових та унікальних природних та історико-культурних комплексів та об’єктів, організації різних форм туризму, перш за все, екотуризму, а також організації еколого-освітньої роботи.
        Територія НПП "Бойківщина" вирізняється високим рівнем біотичного різноманіття та відіграє визначальну екостабілізаційну роль у межах головного Європейського вододілу в басейнах р.Стрий та р.Дністер. Окрім цього, на території Турківщини зосереджена низка пам’яток історії та архітектури етнографічного регіону Бойківщина, які можуть стати базовими осередками розвитку туристичного та рекреаційного використання.

        Парк сприятиме збереженню традицій найціннішого скарбу цієї території - етнічної спільноти бойків, які зберегли свою культурно-побутову ідентичність. Самобутні традиції цього етносу формувались упродовж сторіччя. Бойки відрізняються своєрідним діалектом, оригінальним одягом (геометричні узори та рослинний орнамент на сорочках), способом життя, народними традиціями й звичаями.

        Загалом, наявність пам’яток історії та культури, значний природний та рекреаційний потенціали території додає їй значущості й перспективності для розвитку рекреації та туризму, що має важливе значення для стабілізації соціально-економічної ситуації в регіоні.

 
< Попередня   Наступна >