Міністерство екології дозволило будівництво сміттєпереробного заводу у Львові Надрукувати Надіслати електронною поштою

23-04-2019

        Міністерство екології та природних ресурсів України оприлюднило висновок з оцінки впливу на довкілля (ОВД) майбутнього сміттєпереробного заводу у Львові.

        У цьому документі зазначено про дозвіл будівництва сміттєпереробного заводу у Львові на вулиці Пластовій, 13, оскільки майбутній комплекс не буду шкодити навколишньому середовищу.

        У висновку ОВД від 18 квітня зазначено про те, як саме будуть переробляти відходи. Перший етап – це вивантаження відходів на територію комплексу, зокрема змішані відходи та вторсировину. Другий етап – вручну відсортовувати небезпечні та великогабаритні відходи. Потім буде відбуватися механічне сортування, тобто просіювання (за допомогою барабанного сита будуть відбирати картон, папір тощо).

        Усі відсортовані відходи зберігатимуться у спеціальних приміщеннях, а органічну фракцію відходів будуть компостувати у спеціальних тунелях. На заводі можуть виготовляти РДВ-паливо. Частину відходів (компост) будуть захороняти на полігоні ТПВ, зокрема на полігонах Новояворівська, Стрия, Жидачева, Самбора, Червонограду, Буська та Миколаєва.

        В документі також зазначено, що приймати відходи будуть у вентильованій будівлі для того, щоб запобігти викидам запаху або забрудників у повітря. Інфільтрат і конденсат, що будуть утворюватися під час біологічної обробки відходів збиратимуться трубопровідною системою комплексу. Він буде накопичуватися у спеціальних резервуарах і не буде потрапляти у ґрунт та навколишнє середовище.

        Таким чином, Мінприроди допускає діяльність заводу та дозволяє його будівництво.

        Вже у 2019 році планується розпочати будівництво заводу, яке буде тривати близько двох років. Його планують звести за кошти Європейський банк реконструкції та розвитку. Львів отримав 25 млн євро кредиту від ЄБРР та 10 млн євро гранту (безповоротної фінансової допомоги від екологічних фондів).
 
< Попередня   Наступна >