Комунальне підприємство в Дрогобичі забруднює земельні ресурси Надрукувати Надіслати електронною поштою

24-05-2019

        При проведенні Інспекцією планової перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства КП «Комбінат міського господарства» м. Дрогобич виявлено несанкціоноване складування твердих побутових відходів на території, яка належить вказаному підприємству та знаходиться по вул. вул. П. Орлика, 15 у місті Дрогобич.

        Як пояснили інспектору відповідальні особи підприємства, на територію КП «Комбінат міського господарства» здійснювалось завезення твердих побутових відходів з м. Дрогобич автомобільним транспортом малої вантажопідйомності, для подальшого завантаження у спеціально обладнаний транспортний засіб великої вантажопідйомності для перевезення на полігони ТПВ.

        Дана територія не обладнана відповідно до вимог Правил експлуатації об’єктів поводження з побутовими відходами, та розташована на відстані 50-100 метрів від житлових будинків.

        Вищенаведене є порушенням статтей 17 та 35-1 Закону України «Про відходи» та Правил експлуатації об’єктів поводження з побутовими відходами.

        Відділом інструментально-лабораторного контролю Інспекції відібрані проби грунту для проведення досліджень на предмет забруднення земельних ресурсів в зоні несанкціонованого розміщення твердих побутових відходів. Згідно з протоколом вимірювань показників складу та властивостей грунтів встановлено, що несанкціоноване розміщення твердих побутових відходів призвело до забруднення земельної ділянки, чим порушено вимоги статті 164  Земельного кодексу України, статті 35 Закону України «Про охорону земель».

        За вищенаведені порушення до адміністративної відповідальності, відповідно до статтей 52 та 82 Кодексу України про адміністративні правопорушення, притягнуто відповідальних посадових осіб підприємства, надано приписи щодо ліквідації несанкціонованого звалища ТПВ. За забруднення земель КП «Комбінат міського господарства» відшкодує державі збитки у сумі 3 тис. грн.
 
< Попередня   Наступна >